محل تبلیغات شما
محمد آمره، تحلیلگر مسائل منطقه در گفت‌وگو با ستاره صبح :

اعتراضات لبنانی‌ها و عراقی‌ها نسل دوم بهار عربی است

صفحه اول رومه ستاره صبح تاریخ 30/7/98

کشورهای عربی دو دسته هستند: برخوردار و غیربرخوردار حرکت‌های مردم در لبنان مسامحه‌گرایانه و امیدوارکننده است اعتراض مسالمت‌آمیز مردم لبنانی می‌تواند به دیگر کشورهای منطقه هم سرایت کند

اشاره: لبنان کشوری است که در آن آزادی بیان، قلم و احزاب وجود دارد. این کشور به لحاظ تقسیم قدرت در ساختار این کشور آزادی‌هایی در لبنان وجود دارد که در هیچ‌یک از کشورهای عربی وجود ندارد. به همین دلیل است که حکومت با معترضان مدارا می‌کند. اعتراضات مردم لبنان در شرایطی ششمین روز خود را سپری می‌کند که دولت سعد حریری، برنامه اصلاحات جدید اقتصادی خود را ارائه کرده که براساس آن افزایش مالیات‌ها و برخی دیگر از ریاضت‌های اقتصادی در نظر گرفته شده لغو شده‌اند. با این همه، به نظر می‌رسد که معترضان از اصلاحات جدید ارائه شده راضی نیستند و همچنان بر مطالبه خود، یعنی استعفای دولت پافشاری می‌کنند. معترضان خواهان کاهش حقوق مقامات دولتی هستند و بر این عقیده‌اند که 86 میلیارد دلار بدهی خارجی در لبنان نتیجه سوءعملکرد دولت‌مردان این کشور است. به همین دلیل است که معتقدند مقامات باید تغییر کنند. در همین راستا گفت‌وگویی با محمد آمره، تحلیلگر مسائل منطقه انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

پایان ۱۱ سال جاه‌طلبی با یازده روز تظاهرات خیابانی

آذربایجان سرزمین ملكوت

شام ترکی / نگاه ایرانی به تهاجم ترکیه

لبنان ,عربی ,معترضان ,همین ,وجود ,مردم ,است که ,در لبنان ,که در ,این کشور ,اصلاحات جدید ,تحلیلگر مسائل منطقه ,آمره، تحلیلگر مسائل ,محمد آمره، تحلیلگر

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

جشنواره سراسری تئاتر اتود hidkit روستای پیرهادیان آنلاین بازی COD من دلم الان,اونو میخواد... ونوس بیوتی - شیراز glotpercany معبود من! زمزمه نام تو امواج خروشان اضطراب را از ساحل طوفان زده قلبم محو می کند. luhoubidba Suzanne's page